Голова Правління Акціонерного Товариства «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО» Михайло Ільницький: «Сплановані нами першочергові та довгострокові роботи вже до кінця цього року дозволять частково відновити знищену російськими окупантами мережу»

24 лютого російська федерація почала повномасштабне вторгнення на територію України. І однією з перших областей, які відчули на собі всі принади «руського миру», стала саме Чернігівщина. Півтора місяця мешканцям області довелося виживати під постійними авіа- та артобстрілами, часто обходитися без тепла, газу, води та світла. Енергетикам же – працювати в умовах не просто підвищеної, а смертельної небезпеки. Так вже сталося, що практично всі лінії Товариства в місті Чернігів та більша частина ліній Чернігівського району опинилися в зоні бойових дій. Через це щодня до списку знеструмлених споживачів додавалося по кілька сотень (а то й тисяч!) людей. Працівники «Чернігівобленерго» мали у прямому сенсі цього слова збирати усі свої і фізичні, і моральні сили, щоб повернути в домівки споживачів електроенергію. Нехай і не найкращої якості. А для цього працювати доводилося просто під обстрілами. Щось у цей час вдавалося, щось – ні, адже підступний ворог знову і знову обстрілював мережі АТ. Однак наші енергетики не здавалися – якою б складною не була ситуація, вони щодня виходили на лінії, щоб виконати свою складну, але таку важливу роботу.

Не легше стало і в квітні, коли ворог нарешті покинув територію нашої області. У перші ж дні відносного затишшя енергетики узялися за обстеження мереж, пошкоджених під час активних бойових дій. Разом із представниками органів влади, поліції і ДСНС обійшли кожну повітряну лінію, перевірили стан приміщень підрозділів Товариства та робочої техніки і нарешті підрахували збитки. Результати не порадували – пошкодженими або подекуди і повністю зруйнованими виявилися близько 900 об’єктів розподільних мереж 10-0,4 кВ та близько 50 об’єктів високовольтних мереж 35-110 кВ. Орієнтовна сума збитків Товариства склала один мільярд 230 мільйонів гривень, а це вартість понад трьох інвестиційних програм АТ «Чернігівобленерго». На жаль, частина ліній Товариства взагалі не підлягає відновленню, їх треба будувати з нуля. Такі роботи уже частково почалися, однак на ліквідацію усіх пошкоджень, спричинених російськими окупантами, знадобиться не менш ніж три роки! Попри це підприємство зробило все можливе, щоб у кожну домівку світло повернулося в найкоротші терміни. Однак споживачі мають розуміти: усе це – тимчасові рішення, які дозволяють просто подати електроенергію в помешкання. Через незначні пориви вітру, дощ чи інші несприятливі погодні умови вона може в будь-який момент зникнути, що трапляється доволі часто. Так вже збіглося, що цього року на території області ми спостерігаємо аномальний паводок та сильні урагани, які додають чимало проблем, – лінії Товариства опиняються в зоні підтоплення або ж, потрапляючи під дію шквальних вітрів, отримують значні пошкодження. Саме тому поки що про надійність та якість електропостачання, за які в «Чернігівобленерго» так активно боролися останніми роками, говорити не доводиться. На сьогодні головне завдання компанії – подати споживачам бодай якусь напругу. Для цього працівники АТ «Чернігівобленерго» щодня прикладають максимум своїх зусиль.

Однак, як би там не було, а ми не припиняємо ставити амбітних планів на майбутнє! На робочій нараді з керівниками структурних та відокремлених підрозділів Товариства, проведеній у травні, було скориговано план роботи АТ на цей рік – сплановані першочергові та довгострокові роботи, які вже до кінця цього року дозволять частково відновити знищену російськими окупантами мережу. Сподіваємось, в цьому нам допоможе і держава, і міжнародні інстанції. І врешті-решт ми зможемо не лише вийти на той рівень і ту якість електропостачання, які були до війни, а й значно покращити ці показники.

З повагою,

Голова Правління АТ «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО» Михайло Ільницький